Event
Bekijk alle eventsOntdek de dichter in jezelf
Poëzie / Spoken-wordworkshop door Daniëlle Zawadi
19:30 uur - Den Haag
Foto: Wouter le Duc
Voor taalminnaars, dichters, schrijvers en (woord)kunstenaars die meer willen leren. Over je eigen creativiteit en over de dichter in jou. Onder leiding van dichter Daniëlle Zawadi ontketen je je creativiteit en jouw eigen stem. Praktisch, inspirerend en toegankelijk.
maandag 9 oktober van 19:30 – 21:30 uur
maandag 23 oktober van 19:30 – 21:30 uur
Het thema van deze workshop is Verstilling. We gaan op zoek naar woorden voor de wortels en vertakkingen van verstilling. Met verschillende schrijfoefeningen komen we dichterbij de kern en beginnen ideeën te borrelen. Met jouw eigen geluid, ritme en creativiteit werken we aan de inhoud en voordracht van je stuk.
Aan het einde van deze workshopreeks ben je dichter bij jezelf gekomen. En heb je een spoken-wordstuk gemaakt waarmee je het podium op kan.
PROGRAMMA 2-DELIGE WORKSHOP
- 9 oktober, 1e bijeenkomst
Na een korte introductie over poëzie en spoken-word, creëren we materiaal aan de hand van verschillende schrijfopdrachten. Tussendoor delen we fragmenten uit onze teksten met elkaar en gaan we aan de slag met handvatten voor inhoud en vorm. Je krijgt huiswerk mee. - 16 oktober, huiswerk
Je stuurt uiterlijk 16 oktober je huiswerk aan Daniëlle (tekst en audio). Je ontvangt vervolgens persoonlijke feedback om te verwerken voor de 2e bijeenkomst. - 23 oktober, 2e bijeenkomst
We focussen op performance en vorm, doen een fysieke en mentale warming-up en delen met elkaar het huiswerk waarin je de feedback hebt verwerkt. We experimenteren met je live performance.
Wie is Daniëlle Zawadi?
Daniëlle Zawadi (1999) schrijft proza en treedt op met spoken-word. Haar verhalen gaan veelal over opgroeien in Nederland als iemand met Oost-Congolese roots. Ze toerde door het land met haar debuut Alstublieft, Zawadi, een onewoman spoken-wordvoorstelling. Verder initieerde Daniëlle een platform voor woordkunst in Den Haag: Het Zwarte Schaap. Was ze deelnemer van het Slow Writing Lab van het Letterenfonds en won ze de Black Indigenous People of Color Voice Award in 2020. Momenteel is zij coach van Poetry Circle 070 en programmamaker bij Poetry International. En is ze vrijwilliger bij Centrum 1622 voor een project over de mentale gezondheid van jongeren.
5/5 Anoniem
Ik vond het positief dat het laagdrempelig is en dat dit ook werd aangekondigd. Dat heeft me ertoe gebracht om mee te doen. Ook de interactie onderling en het veilig voelen en kwetsbaar durven zijn. Ik vind het moeilijk om te spreken voor een aantal mensen die met aandacht kijken en luisteren. Het heeft mij gebracht dat ik ook hierin een stap durfde te zetten en graag naar een volgend event wil.
Wanneer?
9 en 23 oktober
Wat kost het?
€59,-
Wil je heel graag deelnemen, maar kan dat op dit moment financieel niet?
We kijken graag met je naar de mogelijkheden. We hebben daarvoor wel wat informatie nodig.
Waar?
Grand cafe Utopie
Waldeck Pyrmontkade 116, 2518 Den Haag
Ga naar aanmelden Route plannen